امروز : یکشنبه 27 خرداد -
ورود به سیستم رزرواسيون سپهر
سیستم سپهر

تهران تا کیش با ماشین

سفر از تهران تا کیش با ماشین شخصی

 خیلی ها دوست دارند با ماشین شخصی خودشون شهر به شهر سفر کنند، بعد از طریق دریا به جزیره زیبای کیش بیایند و بتوانند با ماشین همه جای جزیره را خوب بگردند و لذت بیشتری از سفرشان ببرند.اگر اطلاعات دقیقی از مسیرهای دریایی به جزیره داشته باشیم، از قوانین آگاه باشیم و هزینه های این مدل سفر به جزیره کیش را بدانیم حتما سفر راحت تر و لذت بخش تری داشته باشیم.

مسافران و گردشگران می توانند به همراه ماشین خود از بنادر لنگه، چارک و آفتاب و با شناورهای مخصوص وارد جزیره زیبای کیش شوند.مسافت بین کیش تا تهران از راه هوایی ۱۰۵۲کیلومتر، تا بوشهر از راه دریایی ۶۷۵ کیلومتر، تا بندرعباس ۲۵۰ کیلومتر، تا بندر لنگه ۹۰ کیلومتر و تا جزیره هندرابی ۲۸ کیلومتر است. همچنین نزدیکترین بندر ایران به جزیرهٔ کیش، بندر چارک می‌باشد که با این جزیره ۱۸ کیلومتر فاصله دارد.

لازم به ذکر است مدت زمان درج شده به صورت حدودی بوده و در صورت نامساعد بودن آب و هوا و وضعیت دریا، افزایش خواهد یافت.

مهمترین محورهای مواصلاتی به مبادی دریایی کیش 

مسافران و گردشگرانی که قصد دارند از طریق راه های زمینی به کیش مسافرت نمایند بایستی از طریق راه های زمینی منتهی به ۳ بندر چارک، لنگه و آفتاب و پس از آن مسافرت دریایی به کیش اقدام نمایند. شناورهای در نظر گرفته شده جهت حمل و نقل در این مسیرها امکان حمل خودرو را نیز دارند. تنها راه زمینی به بندر آفتاب از طریق بندر چارک می باشد، لذا مسافرینی که قصد دارند سفر دریایی کوتاه تری از طریق بندر آفتاب به کیش داشته باشند بایستی ابتدا به بندر چارک سفر نمایند. شایان ذکر است سرویس های جهت تردد به بنادر ورودی کیش در مسیرهای آفتاب به چارک، چارک به لنگه و بندرعباس (میدان شهید حقانی) به چارک و لنگه و بالعکس آماده ارائه خدمات به مسافرین محترم برقرار می باشند. جهت دسترسی به محورهای مواصلاتی اصلی ذکر شده در ذیل علاوه بر خطوط اتوبوس رانی بین شهری، از برخی از شهرها سفر با قطار نیز انجام می گیرد.
مهمترین محورهای مواصلاتی به مبادی دریایی کیش و فواصل مربوطه مطابق نقشه و جدول ذیل می باشد.

 

شرایط و مقررات ورود و خروج خودرو شخصی به جزیره کیش

– جهت ورود خودرو به جزیره کیش بایستی اصل و کپی کارت خودرو، برگ معاینه فنی و گواهینامه راننده خودرو به دفاتر گمرک مستقر در مبادی ورودی (بنادر آفتاب، لنگه و چارک ) ارائه گردد.
– رانندگان محترم در نگهداری و حفظ برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی (برگ کاپوتاژ) تا زمان پایان سفر،دقت فرمایند.
– حمل خودرو از بندرلنگه به مقصد کیش در حال حاضر فقط در ایام نوروز انجام می شود.
– رانندگان به منظور حمل دریایی خودرو از مبادی ورودی به کیش و بالعکس، بایستی حداقل ۲ ساعت قبل از برنامه حرکت شناور به بندر مربوطه مراجعه نمایند.
– با عنایت به محدودیت جایگاه عرضه سوخت در جزیره کیش بهتر است رانندگان در ایام نوروز در مبادی ورودی اقدام به سوختگیری کامل خودرو نمایند.
– خودروهای تولید داخل کشور فاقد نمایندگی مجاز در جزیره کیش می باشند لذا تأمین قطعات یدکی و یا انجام تعمیرات مورد نیاز خودروهای مذکور در کیش امکان پذیر نبوده و یا با محدودیت روبرو خواهد بود.
– شایان ذکر است حداکثر سرعت مجاز در جزیره ۶۰ کیلومتر در ساعت می باشد. سرعت غیر مجاز اتومبیل ها توسط دوربین هایی که در نقاط مختلف شهر نصب شده ثبت می گردد. لذا رانندگان محترم دقت لازم را بعمل آورند تا ضمن تضمین سلامت و ایمنی خود با مشکلات پرداخت جریمه روبرو نگردند.

نکات ضروری در سفرهای دریایی به کیش

– هنگام ورود به جزیره کیش از همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر، از قبیل شناسنامه و کارت ملی اطمینان حاصل نمایید.
– مسافرینی که حیوان زنده به همراه دارند باید شناسنامه و اسناد مربوط به دامپزشکی و قرنطینه*ای آن را به همراه داشته، به مراجع دارای صلاحیت، ارائه و موارد بهداشتی را رعایت فرمایند.
– هنگام سوار و پیاده شدن از شناور، ضمن رعایت نوبت، از اطفال و سالمندان مواظبت گردد.
– در طول سفر دریایی ، از دویدن، راه رفتن بی مورد، خم شدن روی ریل کشتی، جداً خودداری نمایید.
– در صورتی که احتمال می دهید که دچار دریازدگی شوید پیش از سفر از قرص های ضد تهوع استفاده نمایید.
– در طول سفر از کودکان خود مراقبت به عمل آورید تا از انجام اعمال کودکانه از قبیل مخفی شدن در محل های مختلف کشتی و دست زدن به تجهیزات آن جلوگیری نمایند.
– در حد امکان سعی نمایید از صندلی های تعبیه شده در کشتی استفاده نمایید و از پهن نمودن زیر انداز در عرشه های کشتی جلوگیری نمایید.
– همراه داشتن هرگونه وسیله گازسوز (خوراک پزی) به داخل کشتی، منوط به هماهنگی و تحویل آن به سرملوان شناور می باشد.
– مؤکداً توصیه می شود، خانم های باردار پس از کسب مجوز از پزشک مربوطه و مشورت با کاپیتان کشتی (با توجه به شرایط جوی زمان سفر) سفر دریایی داشته باشند.
– مسافرینی که دارای بیماری های خاص از قبیل ناراحتی های قلبی وعروقی، صرع، آسم و… می باشند قبل از سوار شدن، مسئولین شناور را از بیماری خود مطلع نمایند.

 

خروج خودرو از جزیره کیش

رانندگان محترم جهت خروج خودرو خود از کیش ۲ ساعت قبل از زمان مقرر حرکت شناور، با همراه داشتن مدارک به درب شرقی بندرگاه (درب پایانه) به منظور انجام مراحل اداری ذیل مراجعه نمایند.
– تکمیل فرم اظهارنامه گمرکی: در این مرحله ارائه کارت شناسایی خودرو از سوی مالک الزامیست.
– پرداخت عوارض ورودی و جرائم احتمالی رانندگی: مبلغ عوارض در پشت اعلامیه ورود موقت خودرو مشخص شده که به همراه جرائم احتمالی رانندگی در بانک ملی جنب درب تجاری بندرگاه (درب شرقی) قابل پرداخت می*باشد.
– مراجعه به دفتر اجرائیات بندرگاه کیش جهت ممهور نمودن اعلامیه ورود موقت خودرو به مهر اجرائیات: در این مرحله ارائه فیش پرداختی عوارض ورودی و همچنین ارائه فیش پرداختی جرائم احتمالی رانندگی الزامی است.
– ارائه برگه اعلامیه ورود موقت خودرو به انتظامات بندرگاه جنب درب شرقی به منظور سوار شدن به کشتی.
– ممهور نمودن فرم دو قسمتی کابوتاژ در دفتر گمرک جمهوری اسلامی ایران مستقر در مجاورت درب شرقی بندرگاه.
– به منظور تسریع در امور، رانندگان گرامی دقت داشته باشند انجام مراحل ذکر شده تنها برای آن دسته از رانندگانی است که بلیط برگشت همان روز و ساعت مقرر را در دست داشته باشند. بنابراین از مراجعه حضوری به ادارات مذکور جهت انجام امور کاپوتاژ در دیگر تاریخ ها و ساعات جداً خودداری شود.

 

مقررات گمرکی کالای همراه مسافرین در ورود به کیش

– همراه داشتن دوربین فیلمبرداری غیرحرفه ای، کامپیوتر شخصی (لپ تاپ) و تلفن همراه جزو لوازم شخصی مسافر بوده و نیاز به ثبت گمرک ندارد.
– مسافرین به هنگام ورود به کیش چنانچه کالاهای خارجی به همراه دارند که نیاز به ثبت گمرک دارد (کالاهایی غیر از لوازم شخصی) قبل از ترک سالن ورودی مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهیدات لازم جهت ثبت و تطبیق در برگشت معمول گردد.

 

مقررات کالای همراه مسافرین در خروج از کیش

– با توجه به زمانبر بودن انجام تشریفات گمرکی، لازم است مسافران مدت زمان لازم برای انجام این تشریفات را در نظر گرفته تا بتوانند به موقع در بندرگاه حاضر شده و باعث جاماندن ایشان از شناور نگردد.
– مسافران هنگام خروج به سرزمین اصلی، علاوه بر اشیاء شخصی مستعمل خود که به شرط غیر تجاری بودن از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی معاف است، می توانند برای یکبار در سال، کالای مجاز تا سقف ۸۰ دلار (به ازای هر نفر) به شرط غیرتجاری بودن را با معافیت از پرداخت عوارض گمرکی خارج نمایند. همچنین می توانند مازاد بر ارزش ذکر شده را با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی خارج نمایند.
تذکر:
در صورتی که بنا به تشخیص مأموران گمرک، جهت خروج کالا به سرزمین اصلی نیاز به ثبت معافیت گمرکی باشد، لازم است مسافران مشمول معافیت، با به همراه داشتن بلیط و شناسنامه یا گذرنامه (برای مسافران خارجی)، جهت خرید کارت سبز گمرکی معتبر اقدام نمایند. دفتر صدور کارت سبز در ترمینال مسافری بندرگاه واقع شده است. قیمت خرید کارت سبز ۷۵هزار ریال می باشد.
– مسافران لازم است هرگونه کالای همراه خود را به گمرک اظهار نموده و از اختفاء یا جاسازی نمودن آن یا عبور کالا از مسیرهای غیرگمرکی خودداری نمائید. در غیر اینصورت قاچاق تلقی و پیگرد قانونی دارد.
– خروج لوازم خانگی بزرگ از قبیل تلویزیون، یخچال، فریزر و همچنین داروی مازاد بر مصرف شخصی توسط مسافران ممنوع می باشد.
– خروج مواد اولیه و قطعات و لوازم فنی مورد استفاده در واحدهای تولیدی توسط مسافران ممنوع می باشد.

هزینه حمل خودرو با لندی‌گراف از بندر چارک :
قیمت کلی رفت و برگشت ۲۹۵٫۰۰۰ تومان می باشد .

هزینه های مسیر رفت :

به ازای هر تعداد سرنشین به غیر از راننده ۲۰٫۰۰۰ تومان کرایه دریافت می گردد که تمامی این هزینه ها به صورت جداگانه پرداخت میگردد .
۱ . مبلغ ۶۰٫۰۰۰ بابت کابوتاژ و عوارض بندری خودرو به دفتر چارک
۲ . پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی در مسیر به کیش
۳ . پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کیش
۴ . پرداخت ۸۰۰۰ تومان عوارض شهرداری

 

هزینه های مسیر برگشت :

۱ پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کابوتاژ خودرو به دفتر کیش
۲ پرداخت مبلغ ۸۵٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی از کیش به چارک
۳ پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کشتی / هزینه کودکان زیر ۷ سال رایگان می باشد .
زمان سفر از بندر چارک به کیش ۱۵۰ دقیقه می باشد .
مدت اقامت در جزیره کیش از ۱ تا ۱۰ روز می‌باشد که به ازای هر روز اضافه‌تر، مبلغ ۳۰٫۰۰۰ تومان دریافت می گردد .
احتمالا برای نوروز موارد فوق تغییر جزیی خواهد داشت.

جهت اطلاع از هزینه ها و نحوه اجاره اتومبیل در کیش، اجاره ویلا، خانه، رستوران های کیش و خدمات گردشگری در کیش می توانید با ما با شماره های زیر در تماس باشید :

 

 

۵/۵ (۱ نظر)

نظرات کاربران

خرید بلیط هواپیما | خدمات گردشگری | قیمت تور لحظه آخری | رزرو هتل | بلیط کنسرت | تفریحات کیش