امروز : جمعه 22 تیر -
ورود به سیستم رزرواسيون سپهر
سیستم سپهر

بندر لافت | روستایی بندری با بادگیرهای باشکوه

بندر لافت

بندر لافت ، بندری روستایی در شمال غربی جزیره قشم با معماری مشابه کویر و بادگیرهایی باشکوه است. اگر به دنبال روستایی با تاریخ کهن هستید، در تور قشم حتما بازدید از این بندر را در برنامه خود قرار دهید.

در لافت که قدم می‌زنید خانه‌هایی می‌بینید که شکل و شمایل سنتی خود را حفظ کرده و به سبک معماری قدیم خود بازسازی شده است. اکثر خانه‌ها حیاط دارد و بخشی که جلب توجه گردشگران به این منطقه را می‌کند، بادگیر خانه هاست.

بادگیرهای که یادآور شهرهای کویری مانند یزد است. از کنار این بادگیرها بی‌اعتنا نگذرید و با کمی دقت از دیدن ظرافت تصاویر اسلامی و خلیجی که روی آنها حک شده است لذت ببرید.

نزدیکی خانه‌های روستا به یکدیگر در کنار درختان تنومند و برافراشته نخل، حس خوبی از گشت و گذار در کوچه‌های لافت را به شما می‌دهد.

 

دیدنی‌های بندر لافت

این روستای مهمان نواز و تاریخی جاذبه کم ندارد که زمان را از شما برباید.

جنگل‌های حرا

جنگل های حرا یا مانگرو، نشانه ای از عظمت خلقت که بصورت طبیعی آب شور را به شیرین تبدیل می کنند و مکانی امن برای پرندگان مهاجر است.

چاه‌های تلا

یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های بندر لافت ، چاه‌های تلاست که برای بومیان نیز مقدس است.

در گذشته دور مردم برای تامین آب مورد نیاز خود از آب باران جمع شده در این چاه‌ها استفاده می‌کردند. نام چاه‌های تلا در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

بام لافت

بام لافت برای مسافران جذابیت دارد.  زیرا می‌توانند تفاوت میان بافت سنتی و جدید بندر را ببینند. تصویری از بادگیرها در کنار معماری متفاوت از سازه‌های جدید.

قلعه نادری بندر لافت

در جنوب روستای لافت قلعه‌ای با پلان مربع شکل وجود دارد و راه شناسایی آن چهار برج و بخش‌هایی از باروی قلعه است که باقیمانده.

گورستان تاریخی روستای لافت

برای بسیاری از گردشگران، بازدید از گورستان‌های تاریخی جذابیت دارد. در  روستای لافت نیز گورستانی ۱۳۰۰ ساله وجود دارد که کاسه و خمره های پیدا شده روی قبرها از اهمیت آب در این منطقه حکایت دارد.

اسکله لافت

اگر می‌خواهید کمی در ذهن خود قدم به تاریخ هخامنشیان، مادها و ساسانیان بگذارید، به اسکله بندر لافت بروید. اسکله باستانی لافت حدود ۱۳۰ متر طول دارد.

 

بهترین زمان برای سفر به جزیره قشم و بازدید از بندر لافت، اوایل بهار، پاییز و زمستان است. تا زمان باقیست نسبت به رزرو تور قشم و رزرو هتل قشم با ما در تماس باشید.

 

برای رزرو تفریحات قشم با بهترین قیمت میتونید از اینجا خرید کنید و با کارشناسان خبره آنها در تماس باشید ⇐ تماس قشم تفریحات

هتل و اقامتگاه رو میتونید با بهترین قیمت با یک کلیک رزرو کنید ← کلیک کن

۰/۵ (۰ نظر)

نظرات کاربران

خرید بلیط هواپیما | خدمات گردشگری | قیمت تور لحظه آخری | رزرو هتل | بلیط کنسرت | تفریحات کیش