امروز : سه شنبه 11 بهمن -

سفر به کیش با ماشین شخصی

سفر به کیش با ماشین شخصی

سفر به کیش با ماشین شخصی

خیلی ها دوست دارند با ماشین شخصی خودشون شهر به شهر سفر کنند، بعد از طریق دریا به جزیره زیبای کیش بیایند و بتوانند با ماشین همه جای جزیره را خوب بگردند و لذت بیشتری از سفرشان ببرند. اگر اطلاعات دقیقی از مسیرهای دریایی به جزیره داشته باشیم، از قوانین آگاه باشیم و هزینه های این مدل سفر به جزیره کیش را بدانیم حتما سفر راحت تر و لذت بخش تری داشته باشیم. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با جزئیاتی از سفر به کیش با ماشین شخصی آشنا کنیم تا سفر خوبی را به این جزیره زیبا داشته باشید.

راهنمای سفر به کیش از راه زمینی

مسافران و گردشگران می توانند به همراه ماشین خود از بنادر لنگه، چارک و آفتاب و با شناورهای مخصوص وارد جزیره زیبای کیش شوند.مسافت بین کیش تا تهران از راه هوایی ۱۰۵۲کیلومتر، تا بوشهر از راه دریایی ۶۷۵ کیلومتر، تا بندرعباس ۲۵۰ کیلومتر، تا بندر لنگه ۹۰ کیلومتر و تا جزیره هندرابی ۲۸ کیلومتر است. همچنین نزدیکترین بندر ایران به جزیرهٔ کیش، بندر چارک می‌باشد که با این جزیره ۱۸ کیلومتر فاصله دارد.

لازم به ذکر است مدت زمان درج شده به صورت حدودي بوده و در صورت نامساعد بودن آب و هوا و وضعيت دريا، افزايش خواهد يافت.

مهم‌ترین محورهای مواصلاتی به مبادی دریایی كیش 

مسافران و گردشگراني كه قصد دارند از طريق راه هاي زميني به كيش مسافرت نمايند بايستي از طريق راه هاي زميني منتهي به 3 بندر چارك، لنگه و آفتاب و پس از آن مسافرت دريايي به كيش اقدام نمايند. شناورهاي در نظر گرفته شده جهت حمل و نقل در اين مسيرها امكان حمل خودرو را نيز دارند. تنها راه زميني به بندر آفتاب از طريق بندر چارك مي باشد، لذا مسافريني كه قصد دارند سفر دريايي كوتاه تري از طريق بندر آفتاب به كيش داشته باشند بايستي ابتدا به بندر چارك سفر نمايند.

شايان ذكر است سرويس هاي جهت تردد به بنادر ورودي كيش در مسيرهاي آفتاب به چارك، چارك به لنگه و بندرعباس (ميدان شهيد حقاني) به چارك و لنگه و بالعكس آماده ارائه خدمات به مسافرين محترم برقرار مي باشند. جهت دسترسي به محورهاي مواصلاتي اصلي ذكر شده در ذيل علاوه بر خطوط اتوبوس راني بين شهري، از برخي از شهرها سفر با قطار نيز انجام مي گیرد.

شرايط و مقررات ورود و خروج خودرو شخصي به جزيره کيش

 • جهت ورود خودرو به جزيره كيش بايستي اصل و كپي كارت خودرو، برگ معاينه فني و گواهينامه راننده خودرو به دفاتر گمرك مستقر در مبادي ورودي (بنادر آفتاب، لنگه و چارك ) ارائه گردد.
 • رانندگان محترم در نگهداري و حفظ برگه مجوز گمركي خروج خودرو از سرزمين اصلي (برگ كاپوتاژ) تا زمان پايان سفر،دقت فرمايند.
 • حمل خودرو از بندرلنگه به مقصد كيش در حال حاضر فقط در ايام نوروز انجام مي شود.
 • رانندگان به منظور حمل دريايي خودرو از مبادي ورودي به كيش و بالعكس، بايستي حداقل 2 ساعت قبل از برنامه حركت شناور به بندر مربوطه مراجعه نمايند.
 • با عنايت به محدوديت جايگاه عرضه سوخت در جزيره كيش بهتر است رانندگان در ايام نوروز در مبادي ورودي اقدام به سوختگيري كامل خودرو نمايند.
 • خودروهاي توليد داخل كشور فاقد نمايندگي مجاز در جزيره كيش مي باشند لذا تأمين قطعات يدكي و يا انجام تعميرات مورد نياز خودروهاي مذكور در كيش امكان پذير نبوده و يا با محدوديت روبرو خواهد بود.
 • شايان ذكر است حداكثر سرعت مجاز در جزيره 60 كيلومتر در ساعت مي باشد. سرعت غير مجاز اتومبيل ها توسط دوربين هايي كه در نقاط مختلف شهر نصب شده ثبت مي گردد. لذا رانندگان محترم دقت لازم را بعمل آورند تا ضمن تضمين سلامت و ايمني خود با مشكلات پرداخت جريمه روبرو نگردند.

نكات ضروری در سفرهای دريايی به كيش

 • هنگام ورود به جزيره كيش از همراه داشتن مدارك شناسايي معتبر، از قبيل شناسنامه و كارت ملي اطمينان حاصل نماييد.
 • مسافريني كه حيوان زنده به همراه دارند بايد شناسنامه و اسناد مربوط به دامپزشكي و قرنطينه*اي آن را به همراه داشته، به مراجع دارای صلاحیت، ارائه و موارد بهداشتي را رعايت فرمايند.
 • هنگام سوار و پياده شدن از شناور، ضمن رعايت نوبت، از اطفال و سالمندان مواظبت گردد.
 • در طول سفر دريايي ، از دويدن، راه رفتن بي مورد، خم شدن روي ريل كشتي، جداً خودداري نماييد.
 • در صورتي كه احتمال مي دهيد كه دچار دريازدگي شويد پيش از سفر از قرص هاي ضد تهوع استفاده نماييد.
 • در طول سفر از كودكان خود مراقبت به عمل آوريد تا از انجام اعمال كودكانه از قبيل مخفي شدن در محل هاي مختلف كشتي و دست زدن به تجهيزات آن جلوگيري نمايند.
 • در حد امكان سعي نماييد از صندلي هاي تعبيه شده در كشتي استفاده نماييد و از پهن نمودن زير انداز در عرشه هاي كشتي جلوگيري نماييد.
 • همراه داشتن هرگونه وسيله گازسوز (خوراك پزي) به داخل كشتي، منوط به هماهنگي و تحويل آن به سرملوان شناور مي باشد.
 • مؤكداً توصيه مي شود، خانم هاي باردار پس از كسب مجوز از پزشك مربوطه و مشورت با كاپيتان كشتي (با توجه به شرايط جوي زمان سفر) سفر دريايي داشته باشند.
 • مسافريني كه داراي بيماري هاي خاص از قبيل ناراحتي هاي قلبي وعروقي، صرع، آسم و… مي باشند قبل از سوار شدن، مسئولين شناور را از بيماري خود مطلع نمايند.

خروج خودرو از جزیره کیش

رانندگان محترم جهت خروج خودرو خود از كيش 2 ساعت قبل از زمان مقرر حركت شناور، با همراه داشتن مدارك به درب شرقي بندرگاه (درب پايانه) به منظور انجام مراحل اداري ذيل مراجعه نمايند.

 • تكميل فرم اظهارنامه گمركي: در اين مرحله ارائه كارت شناسايي خودرو از سوي مالك الزاميست.
 • پرداخت عوارض ورودي و جرائم احتمالي رانندگي: مبلغ عوارض در پشت اعلاميه ورود موقت خودرو مشخص شده كه به همراه جرائم احتمالي رانندگي در بانك ملي جنب درب تجاري بندرگاه (درب شرقي) قابل پرداخت می‌باشد.
 • مراجعه به دفتر اجرائيات بندرگاه كيش جهت ممهور نمودن اعلاميه ورود موقت خودرو به مهر اجرائيات: در اين مرحله ارائه فيش پرداختي عوارض ورودي و همچنين ارائه فيش پرداختي جرائم احتمالي رانندگي الزامي است.
 • ارائه برگه اعلاميه ورود موقت خودرو به انتظامات بندرگاه جنب درب شرقي به منظور سوار شدن به كشتي.
 • ممهور نمودن فرم دو قسمتي كابوتاژ در دفتر گمرك جمهوري اسلامي ايران مستقر در مجاورت درب شرقي بندرگاه.
 • به منظور تسريع در امور، رانندگان گرامي دقت داشته باشند انجام مراحل ذکر شده تنها براي آن دسته از رانندگاني است كه بليط برگشت همان روز و ساعت مقرر را در دست داشته باشند. بنابراين از مراجعه حضوري به ادارات مذكور جهت انجام امور كاپوتاژ در ديگر تاريخ ها و ساعات جداً خودداري شود.

مقررات گمركی کالای همراه مسافرین در ورود به كیش

 • همراه داشتن دوربين فيلمبرداري غيرحرفه اي، کامپيوتر شخصي (لپ تاپ) و تلفن همراه جزو لوازم شخصي مسافر بوده و نياز به ثبت گمرک ندارد.
 • مسافرين به هنگام ورود به کيش چنانچه کالاهاي خارجي به همراه دارند که نياز به ثبت گمرک دارد (کالاهايي غير از لوازم شخصي) قبل از ترک سالن ورودي مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهيدات لازم جهت ثبت و تطبيق در برگشت معمول گردد.

مقررات کالاي همراه مسافرين در خروج از كيش

 • با توجه به زمانبر بودن انجام تشريفات گمركي، لازم است مسافران مدت زمان لازم براي انجام اين تشريفات را در نظر گرفته تا بتوانند به موقع در بندرگاه حاضر شده و باعث جاماندن ايشان از شناور نگردد.
 • مسافران هنگام خروج به سرزمين اصلي، علاوه بر اشياء شخصي مستعمل خود كه به شرط غير تجاري بودن از پرداخت حقوق و عوارض گمركي معاف است، مي توانند براي يكبار در سال، كالاي مجاز تا سقف 80 دلار (به ازاي هر نفر) به شرط غيرتجاري بودن را با معافيت از پرداخت عوارض گمركي خارج نمايند. همچنين مي توانند مازاد بر ارزش ذكر شده را با پرداخت حقوق و عوارض گمركي خارج نمايند.
 • مسافران لازم است هرگونه کالاي همراه خود را به گمرک اظهار نموده و از اختفاء يا جاسازي نمودن آن يا عبور کالا از مسيرهاي غيرگمرکي خودداري نمائيد. در غير اينصورت قاچاق تلقي و پيگرد قانوني دارد.
 • خروج لوازم خانگي بزرگ از قبيل تلويزيون، يخچال، فريزر و همچنين داروي مازاد بر مصرف شخصي توسط مسافران ممنوع مي باشد.
 • خروج مواد اوليه و قطعات و لوازم فني مورد استفاده در واحدهاي توليدي توسط مسافران ممنوع مي باشد.

هزینه حمل خودرو با لندی‌گراف از بندر چارک

قیمت کلی رفت و برگشت حمل خودرو با لندی گراف از بندر چارک ۲۹۵٫۰۰۰ تومان می باشد.

پرداخت گمرکی در جزیره کیش

در صورتي كه بنا به تشخيص مأموران گمرك، جهت خروج كالا به سرزمين اصلي نياز به ثبت معافيت گمركي باشد، لازم است مسافران مشمول معافيت، با به همراه داشتن بليط و شناسنامه يا گذرنامه (براي مسافران خارجي)، جهت خريد کارت سبز گمركي معتبر اقدام نمايند. دفتر صدور كارت سبز در ترمينال مسافري بندرگاه واقع شده است. قيمت خريد كارت سبز 75هزار ريال مي باشد.

هزینه‌ی سفر رفت به کیش با وسیله شخصی

 • به ازای هر تعداد سرنشین به غیر از راننده ۲۰٫۰۰۰ تومان کرایه دریافت می گردد که تمامی این هزینه ها به صورت جداگانه پرداخت میگردد.
 • مبلغ ۶۰٫۰۰۰ بابت کابوتاژ و عوارض بندری خودرو به دفتر چارک
 • پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی در مسیر به کیش
 • پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کیش
 • پرداخت ۸۰۰۰ تومان عوارض شهرداری

هزینه‌ی سفر بازگشت از کیش با وسیله شخصی

 • پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کابوتاژ خودرو به دفتر کیش
 • پرداخت مبلغ ۸۵٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی از کیش به چارک
 • پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کشتی / هزینه کودکان زیر ۷ سال رایگان می باشد .

زمان سفر از بندر چارک به کیش ۱۵۰ دقیقه می باشد .

مدت اقامت در جزیره کیش از ۱ تا ۱۰ روز می‌باشد که به ازای هر روز اضافه‌تر، مبلغ ۳۰٫۰۰۰ تومان دریافت می گردد .

احتمالا برای نوروز موارد فوق تغییر جزیی خواهد داشت.

برای رزرو تفریحات قشم با بهترین قیمت میتونید از اینجا خرید کنید و با کارشناسان خبره آنها در تماس باشید ⇐ تماس قشم تفریحات

هتل و اقامتگاه رو میتونید با بهترین قیمت با یک کلیک رزرو کنید ← کلیک کن

3.7/5 ( 3 نظر )

نظرات کاربران

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

مهشید سرباز 1397/8/23 23:49

ببخشید این قانون منع ورود خودروهای مدل قبل از سال نود به کیش فقط مخصوص نوروز بوده یا شامل بقیه ایام سال هم میشه؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

مدیریت سایت 1397/8/24 01:48

با سلام
این قانون برای تمامی روز های سال است.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

حدیث ارمانی 1397/9/18 16:00

سلام وقتتون بخیر.ماشین عوارض و جرایمش باید صفر باشه؟؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

مدیریت سایت 1397/9/18 18:10

سلام
خیر نیاز نیست.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

اميد رمضاني 1397/10/19 23:35

ايا در ماه هاي عادي سال هم ميتوان با ماشين شخصي به كيش رفت يا فقط مخصوص تعطيلات نوروز است؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

مدیریت سایت 1397/10/20 20:36

بله در تمام طول سال، سفر با خودروی شخصی امکان پذیر است.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

زهرا 1397/10/26 16:06

سلام ببخشيد در فصولي غير از ايام نوروز امكان بردن ماشين به كيش نيست؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

حسینی 1397/11/7 16:31

سلام آیاگرفتن معاینه فنی برای ماشین های مدل سال هم برای ورود به جزیره کیش لازم است و مدت اجازه تردد در ایام غیر از نوروز چند روز است.ممنون

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

علي سلطاني 1397/11/7 23:09

سلام

من ماشينم را تازه تحويل گرفتم وكارت ماشينم نيامده ايا با برگ سبز ماشين مي توانم وارد جزيره كيش بشم؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

محمد گلی 1397/11/12 23:51

با سلام
آیا منع یا محدودیتی برای خودروهای لیزینگی برای ورود به جزیره کیش وجود دارد؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

محبوبه رستمی 1397/11/13 19:25

سلام لطفا با شماره های دفتر تماس بگیرید .

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

محبوبه رستمی 1397/11/13 19:26

سلام. بله. 10 روز

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

محبوبه رستمی 1397/11/15 16:43

سلام در تمام طول سال، سفر با خودروی شخصی امکان پذیر است.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

نوروزی 1397/12/3 20:04

سلام انجا کیش کمپ هم هست چادر میشود زد

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

seo_admin 1398/3/11 13:51

با سلام
با توجه به شرایط و قوانین وضع شده در جزیره زیبای کیش، خیر امکان چادر زدن وجود ندارد، اما می توانید از خانه های با قیمت مناسب استفاده نماید برای اجاره آن ها به صورت شبانه و یا ماهانه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

seo_admin 1398/3/11 13:55

سلام
با توجه به اینکه شما قید نکردید که ماشین خود را از کدام کمپانی تحویل گرفته اید، اما اگر ماشین خود را از کمپانی های خارج از جزیره زیبای کیش تحویل گرفته اید شما می توانید با مراجعه به شرکت های ترخیص در بندر چارک یا آفتاب راجب مبحث مورد نظر صحبت کنید و در صورت دریافت مجوز بعد از چهار ساعت لندیگراف وارد خاک زیبای جزیره کیش می شوید.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

میلاد زارع 1398/5/27 18:22

سلام خسته نباشید ببخشید آیا ماشین پراید ۱۳۲ میتونه وارد کیش بشه

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

ابوالفضل 1398/7/11 09:13

باسلام اگه خواسته باشیم برج ۱۰الی ۱۱ به کیش سفر کنیم با ماشین شخصی واسه اسکان خواب مکانی هس؟؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

editor_1 1398/8/16 11:28

با سلام
بله حتما تیم ما در خدمت شما هستند. برای اطلاع بیشتر و هماهنگی های لازم با شماره ما تماس حاصل فرمایید. 09309603535 07644467606

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

editor_1 1398/8/16 11:38

با سلام بله برای مدت زمان محدود امکان پذیر است

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

انصافی 1398/10/29 02:46

سلام ببخشید ماشین من مگان مدل 88 است آیا اجازه ورود در نوروز99 بش میدن ثانیا در کیش مکانی برا اسکان موقت و بر پایی چادر هست ممنون

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

سعید بزاز 1398/10/29 10:43

سلام وقتتون بخیر. تا کنون که اجازه برپایی چادر وجود داشته و به نظر نمیرسه که این دسترسی بخواد محدود بشه. برای ماشین هم تا قبل از عید 99 مشخص میشه که آیا مثل سال 98 که ماشین های زیر 95 مجاز نبودن این سال هم همین طور هست یا نه

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

انصافی 1398/10/29 21:23

تشکر از شما دوست عزیز جناب بزاز

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

کاظم کوشکی 1399/10/24 15:52

سلام در این شرایط کرونا بازم میشه با اتومبیل شخصی به کیش سفر کنیم منعی وجود نداره

خرید بلیط هواپیما | خدمات گردشگری | قیمت تور لحظه آخری | رزرو هتل | بلیط کنسرت | تفریحات کیش