امروز : چهارشنبه 05 مهر -

سفر به کیش با ماشین شخصی

سفر به کیش با ماشین شخصی

سفر به کیش با ماشین شخصی

خیلی ها دوست دارند با ماشین شخصی خودشون شهر به شهر سفر کنند، بعد از طریق دریا به جزیره زیبای کیش بیایند و بتوانند با ماشین همه جای جزیره را خوب بگردند و لذت بیشتری از سفرشان ببرند. اگر اطلاعات دقیقی از مسیرهای دریایی به جزیره داشته باشیم، از قوانین آگاه باشیم و هزینه های این مدل سفر به جزیره کیش را بدانیم حتما سفر راحت تر و لذت بخش تری داشته باشیم. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با جزئیاتی از سفر به کیش با ماشین شخصی آشنا کنیم تا سفر خوبی را به این جزیره زیبا داشته باشید.

راهنمای سفر به کیش از راه زمینی

مسافران و گردشگران می توانند به همراه ماشین خود از بنادر لنگه، چارک و آفتاب و با شناورهای مخصوص وارد جزیره زیبای کیش شوند.مسافت بین کیش تا تهران از راه هوایی ۱۰۵۲کیلومتر، تا بوشهر از راه دریایی ۶۷۵ کیلومتر، تا بندرعباس ۲۵۰ کیلومتر، تا بندر لنگه ۹۰ کیلومتر و تا جزیره هندرابی ۲۸ کیلومتر است. همچنین نزدیکترین بندر ایران به جزیرهٔ کیش، بندر چارک می‌باشد که با این جزیره ۱۸ کیلومتر فاصله دارد.

لازم به ذکر است مدت زمان درج شده به صورت حدودی بوده و در صورت نامساعد بودن آب و هوا و وضعیت دریا، افزایش خواهد یافت.

مهم‌ترین محورهای مواصلاتی به مبادی دریایی کیش 

مسافران و گردشگرانی که قصد دارند از طریق راه های زمینی به کیش مسافرت نمایند بایستی از طریق راه های زمینی منتهی به ۳ بندر چارک، لنگه و آفتاب و پس از آن مسافرت دریایی به کیش اقدام نمایند. شناورهای در نظر گرفته شده جهت حمل و نقل در این مسیرها امکان حمل خودرو را نیز دارند. تنها راه زمینی به بندر آفتاب از طریق بندر چارک می باشد، لذا مسافرینی که قصد دارند سفر دریایی کوتاه تری از طریق بندر آفتاب به کیش داشته باشند بایستی ابتدا به بندر چارک سفر نمایند.

شایان ذکر است سرویس های جهت تردد به بنادر ورودی کیش در مسیرهای آفتاب به چارک، چارک به لنگه و بندرعباس (میدان شهید حقانی) به چارک و لنگه و بالعکس آماده ارائه خدمات به مسافرین محترم برقرار می باشند. جهت دسترسی به محورهای مواصلاتی اصلی ذکر شده در ذیل علاوه بر خطوط اتوبوس رانی بین شهری، از برخی از شهرها سفر با قطار نیز انجام می گیرد.

شرایط و مقررات ورود و خروج خودرو شخصی به جزیره کیش

 • جهت ورود خودرو به جزیره کیش بایستی اصل و کپی کارت خودرو، برگ معاینه فنی و گواهینامه راننده خودرو به دفاتر گمرک مستقر در مبادی ورودی (بنادر آفتاب، لنگه و چارک ) ارائه گردد.
 • رانندگان محترم در نگهداری و حفظ برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی (برگ کاپوتاژ) تا زمان پایان سفر،دقت فرمایند.
 • حمل خودرو از بندرلنگه به مقصد کیش در حال حاضر فقط در ایام نوروز انجام می شود.
 • رانندگان به منظور حمل دریایی خودرو از مبادی ورودی به کیش و بالعکس، بایستی حداقل ۲ ساعت قبل از برنامه حرکت شناور به بندر مربوطه مراجعه نمایند.
 • با عنایت به محدودیت جایگاه عرضه سوخت در جزیره کیش بهتر است رانندگان در ایام نوروز در مبادی ورودی اقدام به سوختگیری کامل خودرو نمایند.
 • خودروهای تولید داخل کشور فاقد نمایندگی مجاز در جزیره کیش می باشند لذا تأمین قطعات یدکی و یا انجام تعمیرات مورد نیاز خودروهای مذکور در کیش امکان پذیر نبوده و یا با محدودیت روبرو خواهد بود.
 • شایان ذکر است حداکثر سرعت مجاز در جزیره ۶۰ کیلومتر در ساعت می باشد. سرعت غیر مجاز اتومبیل ها توسط دوربین هایی که در نقاط مختلف شهر نصب شده ثبت می گردد. لذا رانندگان محترم دقت لازم را بعمل آورند تا ضمن تضمین سلامت و ایمنی خود با مشکلات پرداخت جریمه روبرو نگردند.

نکات ضروری در سفرهای دریایی به کیش

 • هنگام ورود به جزیره کیش از همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر، از قبیل شناسنامه و کارت ملی اطمینان حاصل نمایید.
 • مسافرینی که حیوان زنده به همراه دارند باید شناسنامه و اسناد مربوط به دامپزشکی و قرنطینه*ای آن را به همراه داشته، به مراجع دارای صلاحیت، ارائه و موارد بهداشتی را رعایت فرمایند.
 • هنگام سوار و پیاده شدن از شناور، ضمن رعایت نوبت، از اطفال و سالمندان مواظبت گردد.
 • در طول سفر دریایی ، از دویدن، راه رفتن بی مورد، خم شدن روی ریل کشتی، جداً خودداری نمایید.
 • در صورتی که احتمال می دهید که دچار دریازدگی شوید پیش از سفر از قرص های ضد تهوع استفاده نمایید.
 • در طول سفر از کودکان خود مراقبت به عمل آورید تا از انجام اعمال کودکانه از قبیل مخفی شدن در محل های مختلف کشتی و دست زدن به تجهیزات آن جلوگیری نمایند.
 • در حد امکان سعی نمایید از صندلی های تعبیه شده در کشتی استفاده نمایید و از پهن نمودن زیر انداز در عرشه های کشتی جلوگیری نمایید.
 • همراه داشتن هرگونه وسیله گازسوز (خوراک پزی) به داخل کشتی، منوط به هماهنگی و تحویل آن به سرملوان شناور می باشد.
 • مؤکداً توصیه می شود، خانم های باردار پس از کسب مجوز از پزشک مربوطه و مشورت با کاپیتان کشتی (با توجه به شرایط جوی زمان سفر) سفر دریایی داشته باشند.
 • مسافرینی که دارای بیماری های خاص از قبیل ناراحتی های قلبی وعروقی، صرع، آسم و… می باشند قبل از سوار شدن، مسئولین شناور را از بیماری خود مطلع نمایند.

خروج خودرو از جزیره کیش

رانندگان محترم جهت خروج خودرو خود از کیش ۲ ساعت قبل از زمان مقرر حرکت شناور، با همراه داشتن مدارک به درب شرقی بندرگاه (درب پایانه) به منظور انجام مراحل اداری ذیل مراجعه نمایند.

 • تکمیل فرم اظهارنامه گمرکی: در این مرحله ارائه کارت شناسایی خودرو از سوی مالک الزامیست.
 • پرداخت عوارض ورودی و جرائم احتمالی رانندگی: مبلغ عوارض در پشت اعلامیه ورود موقت خودرو مشخص شده که به همراه جرائم احتمالی رانندگی در بانک ملی جنب درب تجاری بندرگاه (درب شرقی) قابل پرداخت می‌باشد.
 • مراجعه به دفتر اجرائیات بندرگاه کیش جهت ممهور نمودن اعلامیه ورود موقت خودرو به مهر اجرائیات: در این مرحله ارائه فیش پرداختی عوارض ورودی و همچنین ارائه فیش پرداختی جرائم احتمالی رانندگی الزامی است.
 • ارائه برگه اعلامیه ورود موقت خودرو به انتظامات بندرگاه جنب درب شرقی به منظور سوار شدن به کشتی.
 • ممهور نمودن فرم دو قسمتی کابوتاژ در دفتر گمرک جمهوری اسلامی ایران مستقر در مجاورت درب شرقی بندرگاه.
 • به منظور تسریع در امور، رانندگان گرامی دقت داشته باشند انجام مراحل ذکر شده تنها برای آن دسته از رانندگانی است که بلیط برگشت همان روز و ساعت مقرر را در دست داشته باشند. بنابراین از مراجعه حضوری به ادارات مذکور جهت انجام امور کاپوتاژ در دیگر تاریخ ها و ساعات جداً خودداری شود.

مقررات گمرکی کالای همراه مسافرین در ورود به کیش

 • همراه داشتن دوربین فیلمبرداری غیرحرفه ای، کامپیوتر شخصی (لپ تاپ) و تلفن همراه جزو لوازم شخصی مسافر بوده و نیاز به ثبت گمرک ندارد.
 • مسافرین به هنگام ورود به کیش چنانچه کالاهای خارجی به همراه دارند که نیاز به ثبت گمرک دارد (کالاهایی غیر از لوازم شخصی) قبل از ترک سالن ورودی مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهیدات لازم جهت ثبت و تطبیق در برگشت معمول گردد.

مقررات کالای همراه مسافرین در خروج از کیش

 • با توجه به زمانبر بودن انجام تشریفات گمرکی، لازم است مسافران مدت زمان لازم برای انجام این تشریفات را در نظر گرفته تا بتوانند به موقع در بندرگاه حاضر شده و باعث جاماندن ایشان از شناور نگردد.
 • مسافران هنگام خروج به سرزمین اصلی، علاوه بر اشیاء شخصی مستعمل خود که به شرط غیر تجاری بودن از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی معاف است، می توانند برای یکبار در سال، کالای مجاز تا سقف ۸۰ دلار (به ازای هر نفر) به شرط غیرتجاری بودن را با معافیت از پرداخت عوارض گمرکی خارج نمایند. همچنین می توانند مازاد بر ارزش ذکر شده را با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی خارج نمایند.
 • مسافران لازم است هرگونه کالای همراه خود را به گمرک اظهار نموده و از اختفاء یا جاسازی نمودن آن یا عبور کالا از مسیرهای غیرگمرکی خودداری نمائید. در غیر اینصورت قاچاق تلقی و پیگرد قانونی دارد.
 • خروج لوازم خانگی بزرگ از قبیل تلویزیون، یخچال، فریزر و همچنین داروی مازاد بر مصرف شخصی توسط مسافران ممنوع می باشد.
 • خروج مواد اولیه و قطعات و لوازم فنی مورد استفاده در واحدهای تولیدی توسط مسافران ممنوع می باشد.

هزینه حمل خودرو با لندی‌گراف از بندر چارک

قیمت کلی رفت و برگشت حمل خودرو با لندی گراف از بندر چارک ۲۹۵٫۰۰۰ تومان می باشد.

پرداخت گمرکی در جزیره کیش

در صورتی که بنا به تشخیص مأموران گمرک، جهت خروج کالا به سرزمین اصلی نیاز به ثبت معافیت گمرکی باشد، لازم است مسافران مشمول معافیت، با به همراه داشتن بلیط و شناسنامه یا گذرنامه (برای مسافران خارجی)، جهت خرید کارت سبز گمرکی معتبر اقدام نمایند. دفتر صدور کارت سبز در ترمینال مسافری بندرگاه واقع شده است. قیمت خرید کارت سبز ۷۵هزار ریال می باشد.

هزینه‌ی سفر رفت به کیش با وسیله شخصی

 • به ازای هر تعداد سرنشین به غیر از راننده ۲۰٫۰۰۰ تومان کرایه دریافت می گردد که تمامی این هزینه ها به صورت جداگانه پرداخت میگردد.
 • مبلغ ۶۰٫۰۰۰ بابت کابوتاژ و عوارض بندری خودرو به دفتر چارک
 • پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی در مسیر به کیش
 • پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کیش
 • پرداخت ۸۰۰۰ تومان عوارض شهرداری

هزینه‌ی سفر بازگشت از کیش با وسیله شخصی

 • پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کابوتاژ خودرو به دفتر کیش
 • پرداخت مبلغ ۸۵٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی از کیش به چارک
 • پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کشتی / هزینه کودکان زیر ۷ سال رایگان می باشد .

زمان سفر از بندر چارک به کیش ۱۵۰ دقیقه می باشد .

مدت اقامت در جزیره کیش از ۱ تا ۱۰ روز می‌باشد که به ازای هر روز اضافه‌تر، مبلغ ۳۰٫۰۰۰ تومان دریافت می گردد .

احتمالا برای نوروز موارد فوق تغییر جزیی خواهد داشت.

برای رزرو تفریحات قشم با بهترین قیمت میتونید از اینجا خرید کنید و با کارشناسان خبره آنها در تماس باشید ⇐ تماس قشم تفریحات

هتل و اقامتگاه رو میتونید با بهترین قیمت با یک کلیک رزرو کنید ← کلیک کن

۳.۷/۵ ( ۳ نظر )

نظرات کاربران

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

مهشید سرباز -621/1/-78 ۲۳:۴۹

ببخشید این قانون منع ورود خودروهای مدل قبل از سال نود به کیش فقط مخصوص نوروز بوده یا شامل بقیه ایام سال هم میشه؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

مدیریت سایت -621/1/-78 ۰۱:۴۸

با سلام
این قانون برای تمامی روز های سال است.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

حدیث ارمانی -621/1/-78 ۱۶:۰۰

سلام وقتتون بخیر.ماشین عوارض و جرایمش باید صفر باشه؟؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

مدیریت سایت -621/1/-78 ۱۸:۱۰

سلام
خیر نیاز نیست.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

اميد رمضاني -621/1/-78 ۲۳:۳۵

ایا در ماه های عادی سال هم میتوان با ماشین شخصی به کیش رفت یا فقط مخصوص تعطیلات نوروز است؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

مدیریت سایت -621/1/-78 ۲۰:۳۶

بله در تمام طول سال، سفر با خودروی شخصی امکان پذیر است.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

زهرا -621/1/-78 ۱۶:۰۶

سلام ببخشید در فصولی غیر از ایام نوروز امکان بردن ماشین به کیش نیست؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

حسینی -621/1/-78 ۱۶:۳۱

سلام آیاگرفتن معاینه فنی برای ماشین های مدل سال هم برای ورود به جزیره کیش لازم است و مدت اجازه تردد در ایام غیر از نوروز چند روز است.ممنون

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

علي سلطاني -621/1/-78 ۲۳:۰۹

سلام

من ماشینم را تازه تحویل گرفتم وکارت ماشینم نیامده ایا با برگ سبز ماشین می توانم وارد جزیره کیش بشم؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

محمد گلی -621/1/-78 ۲۳:۵۱

با سلام
آیا منع یا محدودیتی برای خودروهای لیزینگی برای ورود به جزیره کیش وجود دارد؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

محبوبه رستمی -621/1/-78 ۱۹:۲۵

سلام لطفا با شماره های دفتر تماس بگیرید .

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

محبوبه رستمی -621/1/-78 ۱۹:۲۶

سلام. بله. ۱۰ روز

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

محبوبه رستمی -621/1/-78 ۱۶:۴۳

سلام در تمام طول سال، سفر با خودروی شخصی امکان پذیر است.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

نوروزی -621/1/-78 ۲۰:۰۴

سلام انجا کیش کمپ هم هست چادر میشود زد

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

seo_admin -621/1/-78 ۱۳:۵۱

با سلام
با توجه به شرایط و قوانین وضع شده در جزیره زیبای کیش، خیر امکان چادر زدن وجود ندارد، اما می توانید از خانه های با قیمت مناسب استفاده نماید برای اجاره آن ها به صورت شبانه و یا ماهانه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

seo_admin -621/1/-78 ۱۳:۵۵

سلام
با توجه به اینکه شما قید نکردید که ماشین خود را از کدام کمپانی تحویل گرفته اید، اما اگر ماشین خود را از کمپانی های خارج از جزیره زیبای کیش تحویل گرفته اید شما می توانید با مراجعه به شرکت های ترخیص در بندر چارک یا آفتاب راجب مبحث مورد نظر صحبت کنید و در صورت دریافت مجوز بعد از چهار ساعت لندیگراف وارد خاک زیبای جزیره کیش می شوید.

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

میلاد زارع -621/1/-78 ۱۸:۲۲

سلام خسته نباشید ببخشید آیا ماشین پراید ۱۳۲ میتونه وارد کیش بشه

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

ابوالفضل -621/1/-78 ۰۹:۱۳

باسلام اگه خواسته باشیم برج ۱۰الی ۱۱ به کیش سفر کنیم با ماشین شخصی واسه اسکان خواب مکانی هس؟؟

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

editor_1 -621/1/-78 ۱۱:۲۸

با سلام
بله حتما تیم ما در خدمت شما هستند. برای اطلاع بیشتر و هماهنگی های لازم با شماره ما تماس حاصل فرمایید. ۰۹۳۰۹۶۰۳۵۳۵ ۰۷۶۴۴۴۶۷۶۰۶

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

editor_1 -621/1/-78 ۱۱:۳۸

با سلام بله برای مدت زمان محدود امکان پذیر است

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

انصافی -621/1/-78 ۰۲:۴۶

سلام ببخشید ماشین من مگان مدل ۸۸ است آیا اجازه ورود در نوروز۹۹ بش میدن ثانیا در کیش مکانی برا اسکان موقت و بر پایی چادر هست ممنون

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

سعید بزاز -621/1/-78 ۱۰:۴۳

سلام وقتتون بخیر. تا کنون که اجازه برپایی چادر وجود داشته و به نظر نمیرسه که این دسترسی بخواد محدود بشه. برای ماشین هم تا قبل از عید ۹۹ مشخص میشه که آیا مثل سال ۹۸ که ماشین های زیر ۹۵ مجاز نبودن این سال هم همین طور هست یا نه

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

انصافی -621/1/-78 ۲۱:۲۳

تشکر از شما دوست عزیز جناب بزاز

نظرات سفر به کیش با ماشین شخصی

کاظم کوشکی -621/1/-78 ۱۵:۵۲

سلام در این شرایط کرونا بازم میشه با اتومبیل شخصی به کیش سفر کنیم منعی وجود نداره

خرید بلیط هواپیما | خدمات گردشگری | قیمت تور لحظه آخری | رزرو هتل | بلیط کنسرت | تفریحات کیش