امروز : چهارشنبه 15 آذر -

جنگلی در مشهد که شبها جیغ میکشد

جنگلی در مشهد که شبها جیغ میکشد

جنگلی در مشهد که شبها جیغ میکشد

روستایی در نزدیکی طرقبه از توابع شهر مشهد وجود دارد که “سر برج” نام دارد و به دلیل رمزآلود بود آن شهرت یافته است. راز نهفته در این جنگل که به “جنگل جیغ” معروف است این است که شبها با تاریک شدن هوا صداهایی عجیب و ترسناک شبیه سوت یا جیغ به گوش می‌رسد و مهروف است به جنگلی در مشهد که شبها جیغ میکشد

– تعابیر مختلفی از این صداها وجود دارد. به گفته‌ی برخی، صدای جیغ شبیه صدای زنی است که زنده زنده در آتش می‌سوزد. اما برخی دیگر این صداها را به جیرجیرک‌هایی نسبت می‌دهند که بین درختان انبوه این جنگل وجود دارند . تعبیر دیگری هم وجود دارد که این صداهای دلخراش و عجیب را مربوط به اجنه و روح‌های سرگردانی می‌دانند که در جنگل زندگی می‌کنند.

– حال راز اصلی این جنگل چیست؟ طبق تحقیقات صورت گرفته کارشناسان در این منطقه، مشخص شد که جیرجیرک‌های بسیاری در درختان انبوه این جنگل پنهان شده‌اند و منبع تولید این صداهای عجیب و غریب هستند.

– با این وجود همچنان برخی از ساکنان منطقه معتقدند صداهایی که از درختان این منطقه به گوش می‌رسد؛ هیچ شباهتی به صدای جیرجیرک یا بادهای موزون بین شاخ و برگ درختان ندارد. چرا که وقتی این صداها شنیده می‌شود، حتی برگ یک درخت هم به دلیل باد تکان نمی‌خورد. بنابراین راز و رمز این جنگل همچنان در هاله ای از ابهام باقی مانده است.

برای سفر به مشهد با سفرنیکان در تماس باشید ما بهترین تور مشهد را برایتان مهیا می کنیم

اگر سوالی داشتید با ما در واتساپ در تماس باشید

تورها و تفریحات گردشگری رو میتونید با بهترین قیمت با یک کلیک رزرو کنید ← کلیک کن

برای دیدن و رزرو هتل و اقامتگاه های جزیره قشم با تخفیف ویژه اینجا  ←  هتل‌‌‌ها و اقامتگاه کلیک کنید

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

نظرات کاربران

خرید بلیط هواپیما | خدمات گردشگری | قیمت تور لحظه آخری | رزرو هتل | بلیط کنسرت | تفریحات کیش