تور سال نو میلادی

اگر برای  تور سال نو میلادی قصد خرید تور ارمنستان را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

یکی دیگر از کشورهایی که کریسمس را جشن می گیرند کشور هم مرز ما ، ارمنستان است. این کشور در تاریخ کشور ما، ایران و روابط میان ما و روسیه (جماهیر شوروی) نقش کلیدی بازی کرده است، خود محل برگزاری این رسم زیبا یعنی کریسمس می باشد. در متن پیش رو به بررسی بخشی از تاریخچۀ سال نو در ارمنستان و چگونگی برگزاری آن می پردازیم.

 

روز اول سال نو

همان طور که در متون پیشین نیز به آن پرداختیم می دانید که در تمام اکثر کشورهای جهان کریسمس و سال نوی میلادی در دو روز مجزا جشن گرفته می شوند. جالب است بدانید در خصوص ارمنستان این مطلب صدق نمی کند. در ارمنستان به دلیل تأثیری که جماهیر شوروی بر تاریخ این کشور گذاشته، کریسمس و جشن سال نوی میلادی در یک روز برگزار می شوند. بر اساس افسانه ها یک “ماتوشکا” (اصل کلمه ریشۀ روسی دارد به معنی مادربزرگ)  در شب کریسمس برای کودکان درست کار یک هدیه می آورد. این افسانه ریشۀ دینی دارد به طوری که از این مادر بخشی از داستان خواسته می شود تا به دنبال حضرت مسیح (در زمان کودکی وی) برود و ادامۀ داستان… اما نکته اینجاست که دولت کمونیست آن زمان به دلیل مذهبی بودن این افسانه آن را تغییر داده و یک پدربزرگ را جایگزین ماتوشکا می کند. در ادامه نیز جشن سال نوی میلادی و کریسمس را ادغام می کند.

یک جشن شاد و مردمی

کریسمس ارمنستان که برخلاف اروپایی ها در روز ششم ژانویه جشن گرفته می شود کاملا برای ارمنی ها پر ارزش است به گونه ای که برخی از ارامنه که بر حسب گردش روزگار در این روز مشکل مالی دارند، برای تدارک دتور

یدن این جشن حتی از آشنایان پول نیز قرض می کنند. جالب است بدانید که ارامنه نیز همانند ما ایرانیان ذوقی بسیار مثال زدنی در زمینۀ خوراک دارند و اگر در این روزها در این کشور شاد باشید ظرف های رنگارنگی از غذاها به شما تعارف می شوند. یکی دیگر از خصیصه های سنت این کشور عدم حضور گوشت در غذای شب ژانویه است. نگران نباشید این موضوع برای توریست ها صدق نمی کند.

در آخر بگوییم اگر می خواهید در این روزهای شاد تنها با هزینه ای مناسب در جشن کریسمس حضور داشته باشید مطمئن باشید ارمنستان کاملا مقصدی ارضاء کننده است.

 

جهت رزرو تور سال نو میلادی به کشورهای اروپایی و آسیایی با ما در تماس باشید

safarnikan.com

07644455069

021-28428410

09900993552

تور سال نو میلادی

تور سال نو میلادی

تور سال نو میلادی ارمنستان